Klávesnice Cherry G80-3000, bílá, USB+PS/2

Klávesnice Cherry G80-3000 (1)
  • Klávesnice Cherry G80-3000 (1)
  • Klávesnice Cherry G80-3000 (2)
Novinka

Typickým zástupcem moderní mechanické klávesnice německého výrobce Cherry je model G80-3000. Klávesnice má plnou velikost, takže obsahuje kromě základních alfanumerických kláves také samostatný numerický blok a horní řadu… Více informací

 U dodavatele 
4 423
3 655 bez DPH
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Výrobce:
Cherry
Záruka:
60 měsíců
Přidat k porovnání
Typickým zástupcem moderní mechanické klávesnice německého výrobce Cherry je model G80-3000. Klávesnice má plnou velikost, takže obsahuje kromě základních alfanumerických kláves také samostatný numerický blok a horní řadu funkčních kláves.
 
Pokud potřebujete klávesnici na práci a nechcete dělat kompromisy, našli jste tu pravou. Šasi je bez zbytečných rušivých prvků, barevných LED nebo většinou nevyužitých funkčních kláves, pro které jen stěží hledáte ovladače, zejména pokud nepoužívate Windows.
 
Ne náhodou většina současných mechanických klávesnic ostatních výrobců obsahuje spínače Cherry MX. Proč se tedy spokojit s kopií, když můžete mít originál? Klávesnice má přesnou odezvu s typickým uspokojivým pocitem, který zažijete jen u mechanických klávesnic, které se vyskytují čím dál méně. Je jedno, zda pracujete v kanceláři, jste programátor na volné noze nebo milujete hraní her. Koupě nebudete litovat.
 
Nadčasový design neurazí ani po letech. A že ho budete potřebovat. Výrobce zaručuje minimální životnost 80 000 hodin, což je více než 9 let. Každá klávesa je dimenzovaná na 50 milionů stisknutí. Pokud bychom napsali každý den jednu normostranu textu (1800 symbolů a mezer), přežijí spínače 76 let!
 

Klíčové vlastnosti:

  • Precizní německý design
  • Vyrobeno v České republice
  • Dlouhá životnost
  • Léty prověřené spínače Cherry MX (technologie Gold Crosspoint kontaktů)
  • Kompatibilní s Microsoft Windows, macOS, Linux
  • Připojení USB (obsahuje adaptér na PS/2)

Konstrukce: Klasická

Typ spínače: Cherry MX

Připojení: USB+PS/2

Rozložení kláves: QWERTZ

Hmotnost: 935 g

Rozměry: 470 x 195 x 44 mm

Klávesnice Cherry G80-3000 (2)

Cherry
https://www.cherry-world.com/


Nejen německé vozy jsou pověstné svou kvalitou a technologickou převahou. Když v roce 1953 američan s německými kořeny Walter CHERRY zakládal svou firmu na výrobu mikrospínačů v suterénu restaurace Highland Park v Illinois (USA), asi netušil, že přesune svou centrálu do Německa a firma se stane světovým leaderem ve vývoji a výrobě spínačů a klávesnic.

Firma Cherry GmbH sídlí v Bavorském městě Auerbach in der Oberpfalz, což je asi 80 km od českých hranic a 45 km od Norimberku.

Nyní je Cherry nejstarší fungující výrobce počítačových klávesnic na světě. Své pověstné spínače MX v různých variantách používá nejen ve svých produktech, ale dodává je dalším více než 60 technologickým partnerům. Odhaduje se, že za dobu své existence se prodalo na 6 miliard spínačů, použitých v 60 miliónech klávesnic. Proto je Cherry MX označován za průmyslový zlatý standard.

Ač bychom čekali opak, dnes se na trhu jako koncoví zákazníci setkáme spíše s výrobky partnerů - buď vlastní nebo rebrandované, než samotného Cherry. O to zajímavější je mít vlastní klávesnici Cherry.

Portfolio zahrnuje klasické, kompaktní, herní, průmyslové, bezpečnostní a různé kombinované modely pro speciální účely.

Každého správného patriota potěší fakt, že už od roku 1993 se klávesnice Cherry vyrábí v České republice.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů