Nový Panasonic Toughbook 55, evoluce nebo revoluce?

 

Panasonic v září představil nový model ze třídy středně odolných notebooků, nástupce modelu Toughbook CF-54.

Hlavní novinkou modelu FZ-55 je možnost výměny celých modulů a jejich možná konfigurace dle vlastní potřeby a výměna přímo uživatelem.

Konfigurace se netýká pouze portů, díky speciálním univerzálním šachtám je možná i u dalších komponent jako je čtečka karet, optická mechanika, zvýšení grafického výkonu, integrace čtečky otisků prstů či možnost umístění do šasí více baterií.

Základní porty je tedy potřeba vybrat přímo při konfiguraci, každopádně není po té problém jakýkoliv jiný potřebný port, baterii či další varinaty doobjednat.

Momentálně se tedy jedná o jediný takto koncipovaný notebook na trhu.

Panasonic_Toughbook_55_dock.jpg

Samozřejmě toto není jediná novinka modelu Toughbook 55, notebook se momentálně prezentuje jako nejlépe zabezpečené zařízení s operačním systémem Windows 10.

Již samozřejmostí i nové řady je velmi odolné kovové šasí navíc díky použití lehkých slitin pouze 2 kg, kdy jakožto i díky dalším bodům ochrany splňuje normy IP53 a MIL-STD810H.

Další již klasickou inovací je použití nejnovějších dostupných komponnet jako procesoru Intel i5 8. generace či nových typů pevných disků SSD až do kapacity 1TB / OPAL 1TB.

 

Notebooky Panasonic Toughbook FZ-55 je momentálně možno již předobjednávat a první objednávky budou dodány v polovině prosince. Více informací o dostupných konfiguracích naleznete zde či nás kontaktujte.

 

 


Všechny novinky